Nurt czasu nie omija niczego, mogłoby się wydawać że było... minęło, ale jednak są miejsca które nigdy nie umierają...
Kolegialna 12
Kolegialna 12
Slider

Znajdź swój wymarzony apartament

Kolegialna 12

Historia

Kolegialna 12 to niezwykłe miejsce. Adres bogaty w historię. Przestrzeń w której splatały się drogi osób, których działalność trwale zapisała się na kartach historii nie tyko miasta, ale i świata.

Tutaj dzieciństwo spędził jeden z późniejszych dostojników kościoła ewangelicko-augsburskiego Karol Gustaw Manitius. Właścicielem domu frontowego był lekarz - Samuel Tugendhold, którego żoną była siostra łódzkiego przemysłowca Izraela Poznańskiego. Tu, w 1864 roku Piotr Pawłowski, autor obrazu Zaparcie się św. Piotra, który przez wiele lat zdobił ołtarz kaplicy Najświętszego Sakramentu płockiej katedry, otworzył jeden z pierwszych w Płocku zakładów fotograficznych.

Tutaj mieszkała Janina Justyna Bogdan, nauczycielka języka niemieckiego, która w czasie I wojny światowej działała w Lidze Kobiet Pogotowia Wojennego, a w okresie II wojny światowej pod pseudonimem Janka służyła w Polskiej Organizacji Wojskowej, a następnie Polskiej Organizacji Zbrojnej. W domu przy Kolegialnej 12 mieszkał również mecenas Wacław Szałański, aktywny działacz Ligi Narodowej, czynny uczestnik rewolucji 1905 roku oraz obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku. Tu w czasie II wojny światowej funkcjonowała niemiecka biblioteka. Od końca lat dziewięćdziesiątych XX wieku obiekt stopniowo popadał w ruinę – teraz nadszedł czas przywrócenia mu jego dawnej świetności.

Kalendarium

Kolegialna 12Kolegialna 12Kolegialna 12Kolegialna 12

O inwestycji

Kolegialna12

Apartamenty Kolegialna 12 to wyjątkowy projekt. Kameralny apartamentowiec zlokalizowany w jednej z najbardziej prestiżowych części miasta – naprzeciwko Pałacu Ślubów, w historycznym centrum Płocka, o krok od Placu Obrońców Warszawy i Starego Rynku. Projekt przygotowany został z dbałością o każdy szczegół, nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod względem komfortu codziennego użytkowania – łączy on w sobie czar klasycznej architektury z nurtem nowoczesności. Jest to miejsce gdzie historia spotyka się z teraźniejszością.

W trzypiętrowym budynku przewidziano 31 lokali mieszkalnych o powierzchniach od około 44 do 86 m2. Ponadto mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji halę garażową na poziomie piwnic, indywidualne garaże na poziomie parteru oraz praktyczne komórki lokatorskie. Dla każdego mieszkania przewidziany został również przestronny taras. Wysokie na dwa metry okna sprawią, że mieszkania będą słoneczne, a roztaczający się z nich widok niezapomniany. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Decyzję o pozwoleniu na budowę z kwietnia 2020 roku oraz Decyzję o zmianie pozwolenia na budowę z sierpnia 2021 roku. Na mocy pozwolenia zamiennego do zatwierdzonego wcześniej projektu wprowadzono zmiany polegające na utworzeniu lokalu mieszkalnego w miejscu projektowanej wcześniej rowerowni, likwidacji dwóch tarasów projektowanych na poziomie trzeciego piętra oraz zaprojektowaniu dodatkowego wejścia do pomieszczenia śmietnika.

Dzięki prostej formie architektonicznej i zastosowaniu naturalnych materiałów obiekt doskonale wpisze się w istniejącą zabudowę, lekkości i finezji całemu budynkowi nada konstrukcja nad wejściem do segmentów A i B. Najbardziej reprezentacyjnym miejscem w całym budynku będą strefy wejść do poszczególnych klatek schodowych, zaprojektowane, tak by stworzyć wytworną atmosferę już na wejściu – wnętrza przyjemnego w dotyku, stonowanego, cechującego się ponadczasowym umiarem i elegancją.

Zagospodarowanie terenu

Kolegialna 12Kolegialna 12Kolegialna 12Kolegialna 12
  • 29 apartamentów
  • 29 garaży
  • 7,5 metrowe tarasy
  • 5 minut do centrum Płocka

Galeria

Inwestycji

Wybierz

Apartament

investbud idea

O firmie

INVEST BUD

Marka INVEST BUD funkcjonuje na płockim rynku od ponad dwudziestu lat, od ponad dziesięciu lat związana jest ona z branżą deweloperską. Do tej pory firma zajmowała się realizacją inwestycji polegających na budowie budynków mieszkalnych wielorodzinnych - w obiektach znajdowało się zwykle około 40 mieszkań, zlokalizowane były one głównie na obrzeżach miasta.

Największym zrealizowanym do tej pory, przez INVEST BUD projektem jest budowa Osiedla Żyzna. Na jego terenie wybudowanych zostało dziesięć budynków z 322 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 18 tys. m2.

INVEST BUD IDEA to nowy podmiot powołany do realizacji inwestycji o podwyższonym standardzie zlokalizowanych w najbardziej prestiżowych zakątkach Płocka. Oferta firmy stanowiła będzie odpowiedź na oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Skierowana ona będzie do osób ceniących wysoką jakość i ponadczasową architekturę.

Działalność INVEST BUD IDEA będzie miała nie tylko charakter komercyjny, ale również będzie skupiała się na realizacji projektów rewitalizacyjnych. Celem firmy jest przywracanie świetności budynkom które od lat wpisują się w płocki krajobraz oraz utrwalanie pamięci o ich dawnych mieszkańcach, często niezwykłych postaciach.


Przejdź do strony

Nasza

Lokalizacja

Kontakt

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń do nas!

BIURO SPRZEDAŻY
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 511-575-171
tel.: 24 364-99-47
Płock, ul. Żyzna 2

Godziny pracy biura sprzedaży
poniedziałek - piątek
8:00 16:00

Spotkania z naszymi przedstawicielami możliwe są także w innych godzinach i w weekendy, zapraszamy do kontaktu!

DEWELOPER
INVEST BUD IDEA Sp. z o.o.
ul. Żyzna 2, 09-402 Płock
NIP 774-325-37-13

Polityka prywatności

 

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

 

logo

Niniejsza prezentacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Przedstawione rzuty i wizualizacje mają charakter wyłącznie poglądowy. Podczas realizacji niektóre szczegóły mogą ulec zmianie. Oryginały archiwalnych fotografii przechowywane są w Archiwum Państwowym w Płocku.

© Kolegialna12.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hedea.pl